Rate this post

Topenland Binh Dinh krahasohet me “PSG Vietnam” kur shpenzoi shumë për të rikthyer në stadiumin Quy Nhon kontrata të mëdha verën e kaluar. Rezultati që ata morën është titulli i vendit të tretë të V-League 1 2022 pas vetëm dy sezonesh të luajtur në turneun e klubeve më të mira.

Megjithatë, në transfertën parasezonale të vitit 2023, klubi pati një shqetësim të konsiderueshëm në skuadër kur u nda me një sërë shtyllash dhe promovoi një numër lojtarësh nga të rinjtë në ekipin e parë.

Bashkohuni me Sporting News për të përditësuar informacionin më të fundit të transferimeve të ekipit të Vo land përpara sezonit V-League 1 2023.

SHIH GJITHASHTU: Cilin stadium luan Topenland Binh Dinh FC? Ku? Sa njerëz mund të strehojnë?

Transferimi i klubit Binh Dinh para sezonit 2023

Arrijnë

Lojtar Vendndodhja Vij nga
Cao Van Trien Mesfushori Saigon
Nguyen Cong Thanh Mbrojtësi Saigon
Huynh Tien Dat Sulmuesi HAGL
Marlon Rangel Mbrojtësi Valadares Gaia
Nguyen Duc Huu Mesfushori Khanh Hoa
Le Ngoc Hai Mbrojtësi Khanh Hoa
Viktor Le Mesfushori N/A

Shkoni

Lojtar Vendndodhja Leviz ne
Ho Tan Tai Mbrojtësi CAHN
Hendrio Araujo Mesfushori Nam Dinh
Nguyen Xuan Nam Sulmuesi CAHN
Duong Thanh Hao Mbrojtësi Nam Dinh
Le Tien Anh Mesfushori Khanh Hoa
Dang Van Tram Mesfushori Ha Tinh
Vu Huu Quy Mbrojtësi CAHN
Tran Van Trung Mesfushori CAHN
Vu Viet Trieu Mbrojtësi Ha Tinh
Le Thanh Binh Sulmuesi Thanh Hoa
Nguyen Huynh Huu An Mbrojtësi N/A
Xem thêm :   Quang Hải không dự AFF Cup 2022

Lajmet e fundit të transferimeve të Binh Dinh

Në fund të sezonit 2022, Binh Dinh i ka dhënë lamtumirën një sërë shtyllash si mbrojtësit Ho Tan Tai, Duong Thanh Hao apo mesfushorit të huaj Hendrio Araújo.

Në drejtim të kundërt, klubi ka sjellë një sërë kontratash të dukshme, tipike vietnameze ruse jashtë shtetit Viktor Le. Lojtari i lindur në vitin 2003 u rrit nga akademia e të rinjve të CSKA Moskës, një nga klubet më të famshme në vendin e thuprës.

Kur do të fillojë V-League 2023?

Sipas njoftimit të VPF, V-League 2023 do të fillojë nga 3 shkurt 2023 dhe pritet të përfundojë më 20 gusht 2023. Ekipet do të konkurrojnë në një raund të rrumbullakët dhe më pas do të ndahen në 2 grupe për të konkurruar në fazën 2: Grupi garon për kampionatin dhe grupi konkurron për rënie.

SHIH GJITHASHTU: Lista e lojtarëve të klubit Topenland Binh Dinh për të marrë pjesë në V-League 2023

By Cakhia TV

Cakhia TV trang web xem livestream bóng đá trực tiếp miễn phí tất cả các giải đấu hàng đầu thế giới. Xem bóng đá trực tiếp tốc độ cao chất lượng 4k, không quảng cáo, bình luận tiếng việt.

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *